š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Breitling Men's Avenger
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Breitling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Avenger |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Breitling Men's Avenger
Breitling Men's Avenger
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Breitling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Avenger |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
$3,669.05
Original: $10,483.00
-65%Breitling Men's Avengerā
$10,483.00
$3,669.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 30 ATM - 300 meters - 1000 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Breitling |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Avenger |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Silver |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |























