š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Bell & Ross Men's Experimental
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Bell & Ross |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Experimental |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Bell & Ross Men's Experimental
Bell & Ross Men's Experimental
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Bell & Ross |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Experimental |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$7,865.20
Original: $22,472.00
-65%Bell & Ross Men's Experimentalā
$22,472.00
$7,865.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Rubber strap, Black dial, Automatic movement, Scratch resistant sapphire, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 25mm |
| Brand Name: | Bell & Ross |
| Case Shape: | Square |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Experimental |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 45mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























