š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Armani Exchange Men's Oliver
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Cream dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Oliver |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Cream |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolored |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Armani Exchange Men's Oliver
Armani Exchange Men's Oliver
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Cream dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Oliver |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Cream |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolored |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$91.00
Original: $260.00
-65%Armani Exchange Men's Oliverā
$260.00
$91.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Cream dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 14mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Rectangle |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Oliver |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Cream |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Multicolored |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























