š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Armani Exchange Men's Classic
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral Water resistant up to 3 ATM - 30 Meters - 100 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 Meters - 100 Feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Armani Exchange Men's Classic
Armani Exchange Men's Classic
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral Water resistant up to 3 ATM - 30 Meters - 100 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 Meters - 100 Feet |
$64.05
Original: $183.00
-65%Armani Exchange Men's Classicā
$183.00
$64.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Silicone strap, Black dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral Water resistant up to 3 ATM - 30 Meters - 100 Feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Black |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Chronograph |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 Meters - 100 Feet |























