š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Armani Exchange Men's Classic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Armani Exchange Men's Classic
Armani Exchange Men's Classic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$67.20
Original: $192.00
-65%Armani Exchange Men's Classicā
$192.00
$67.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Gold dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Armani Exchange |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Gold |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 44mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























