š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Anne Klein Women's Classic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Anne Klein Women's Classic
Anne Klein Women's Classic
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |
$33.95
Original: $97.00
-65%Anne Klein Women's Classicā
$97.00
$33.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Stainless steel bracelet, Grey dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 18mm |
| Brand Name: | Anne Klein |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Fold over |
| Collection: | Classic |
| Country of Origin: | United States |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Grey |
| Gender: | Women |
| Measurement: | 38mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Bracelet |
| Strap or Bracelet Color: | Gold |
| Water Resistance: | 3 ATM - 30 meters - 100 feet |























