š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Adidas Men's Originals Style Code One Chrono
Stainless steel case, Silicon strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Adidas |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Originals Style Code One Chrono |
| Country of Origin: | Germany |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronometer |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Adidas Men's Originals Style Code One Chrono
Adidas Men's Originals Style Code One Chrono
Stainless steel case, Silicon strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Adidas |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Originals Style Code One Chrono |
| Country of Origin: | Germany |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronometer |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |
$53.55
Original: $153.00
-65%Adidas Men's Originals Style Code One Chronoā
$153.00
$53.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Silicon strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 5 ATM - 50 meters - 165 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Adidas |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Originals Style Code One Chrono |
| Country of Origin: | Germany |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 40mm |
| Movement: | Quartz |
| Specifications: | Date display Chronometer |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Red |
| Water Resistance: | 5 ATM - 50 meters - 165 feet |























