š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Adidas Men's Originals Fashion Edition Two
Stainless steel case, Silicon strap, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Adidas |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Originals Fashion Edition Two |
| Country of Origin: | Germany |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Adidas Men's Originals Fashion Edition Two
Adidas Men's Originals Fashion Edition Two
Stainless steel case, Silicon strap, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Adidas |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Originals Fashion Edition Two |
| Country of Origin: | Germany |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |
$50.05
Original: $143.00
-65%Adidas Men's Originals Fashion Edition Twoā
$143.00
$50.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless steel case, Silicon strap, Navy blue dial, Quartz movement, Scratch resistant mineral, Water resistant up to 10 ATM - 100 meters - 330 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Adidas |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Originals Fashion Edition Two |
| Country of Origin: | Germany |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | Navy blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Navy blue |
| Water Resistance: | 10 ATM - 100 meters - 330 feet |























