š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Adee Kaye Men's Simplicity
Stainless Steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant Mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Adee Kaye |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Simplicity |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM- 30 meters - 100 feet |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Adee Kaye Men's Simplicity
Adee Kaye Men's Simplicity
Stainless Steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant Mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Adee Kaye |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Simplicity |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM- 30 meters - 100 feet |
$109.20
Original: $312.00
-65%Adee Kaye Men's Simplicityā
$312.00
$109.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stainless Steel case, Leather strap, White dial, Quartz movement, Scratch resistant Mineral, Water resistant up to 3 ATM - 30 meters - 100 feet
Specifications:
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 20mm |
| Brand Name: | Adee Kaye |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Buckle |
| Collection: | Simplicity |
| Crown: | Push/pull |
| Crystal: | Mineral |
| Dial: | White |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 39mm |
| Movement: | Quartz |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Brown |
| Water Resistance: | 3 ATM- 30 meters - 100 feet |























