š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
5.40 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Diamond Wt: | 5.40 ctw |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 13.83 |
| Length: | 7.00 inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 5.40 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 54 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 54 |
| Total Stone Wt: | 5.40 ctw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


5.40 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
5.40 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Diamond Wt: | 5.40 ctw |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 13.83 |
| Length: | 7.00 inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 5.40 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 54 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 54 |
| Total Stone Wt: | 5.40 ctw |
$505.75
Original: $1,445.00
-65%5.40 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Braceletā
$1,445.00
$505.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Diamond Wt: | 5.40 ctw |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 13.83 |
| Length: | 7.00 inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 5.40 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 54 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 54 |
| Total Stone Wt: | 5.40 ctw |























