🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
5.10 Carat Lab Grown Diamond 14K White Gold Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond Wt: | 5.10 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.51 |
| Height: | 3.05 MM |
| Length: | 7.00 Inches |
| Metal: | 14K White Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 5.10 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 60 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.80-2.90mm |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 60 |
| Total Stone Wt: | 5.10 ctw |
| Width: | 3.30 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







5.10 Carat Lab Grown Diamond 14K White Gold Bracelet
5.10 Carat Lab Grown Diamond 14K White Gold Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond Wt: | 5.10 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.51 |
| Height: | 3.05 MM |
| Length: | 7.00 Inches |
| Metal: | 14K White Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 5.10 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 60 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.80-2.90mm |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 60 |
| Total Stone Wt: | 5.10 ctw |
| Width: | 3.30 MM |
$1,659.70
Original: $4,742.00
-65%5.10 Carat Lab Grown Diamond 14K White Gold Bracelet—
$4,742.00
$1,659.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond Wt: | 5.10 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.51 |
| Height: | 3.05 MM |
| Length: | 7.00 Inches |
| Metal: | 14K White Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 5.10 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 60 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.80-2.90mm |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 60 |
| Total Stone Wt: | 5.10 ctw |
| Width: | 3.30 MM |























