š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
5.10 Carat Genuine Blue Aventurine Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Post With French Clip |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 5.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.24 |
| Height: | 4.83 MM |
| Length: | 42.16 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Aventurine |
| Stone 1 Carat: | 5.10 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Pear |
| Stone 1 Size: | 12x9mm |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 5.10 ctw |
| Width: | 11.68 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

5.10 Carat Genuine Blue Aventurine Sterling Silver Earrings
5.10 Carat Genuine Blue Aventurine Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Post With French Clip |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 5.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.24 |
| Height: | 4.83 MM |
| Length: | 42.16 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Aventurine |
| Stone 1 Carat: | 5.10 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Pear |
| Stone 1 Size: | 12x9mm |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 5.10 ctw |
| Width: | 11.68 MM |
$71.40
Original: $204.00
-65%5.10 Carat Genuine Blue Aventurine Sterling Silver Earringsā
$204.00
$71.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Back Finding: | Post With French Clip |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 5.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.24 |
| Height: | 4.83 MM |
| Length: | 42.16 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Aventurine |
| Stone 1 Carat: | 5.10 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Pear |
| Stone 1 Size: | 12x9mm |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 5.10 ctw |
| Width: | 11.68 MM |























