š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
48.93 Carat Genuine Rainbow Quartz .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 48.93 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 28.79 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 7.50 Inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Multi Colored |
| Stone 1: | Rainbow Quartz |
| Stone 1 Carat: | 48.93 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 21 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 8.00mm |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 21 |
| Total Stone Wt: | 48.93 ctw |
| Width: | 8.64 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






48.93 Carat Genuine Rainbow Quartz .925 Sterling Silver Bracelet
48.93 Carat Genuine Rainbow Quartz .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 48.93 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 28.79 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 7.50 Inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Multi Colored |
| Stone 1: | Rainbow Quartz |
| Stone 1 Carat: | 48.93 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 21 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 8.00mm |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 21 |
| Total Stone Wt: | 48.93 ctw |
| Width: | 8.64 MM |
Select Size
From $254.10
Original: $726.00
-65%48.93 Carat Genuine Rainbow Quartz .925 Sterling Silver Braceletā
$726.00
$254.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 48.93 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 28.79 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 7.50 Inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Multi Colored |
| Stone 1: | Rainbow Quartz |
| Stone 1 Carat: | 48.93 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 21 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 8.00mm |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 21 |
| Total Stone Wt: | 48.93 ctw |
| Width: | 8.64 MM |























