š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
4.90 Carat Genuine Cobalt Blue Drusy .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.90 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.70 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 20.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Drusy Quartz |
| Stone 1 Carat: | 4.90 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 13.00mm |
| Style: | Floral Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 4.90 ctw |
| Width: | 20.57 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






4.90 Carat Genuine Cobalt Blue Drusy .925 Sterling Silver Ring
4.90 Carat Genuine Cobalt Blue Drusy .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.90 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.70 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 20.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Drusy Quartz |
| Stone 1 Carat: | 4.90 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 13.00mm |
| Style: | Floral Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 4.90 ctw |
| Width: | 20.57 MM |
Select Size
From $37.10
Original: $106.00
-65%4.90 Carat Genuine Cobalt Blue Drusy .925 Sterling Silver Ringā
$106.00
$37.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.90 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.70 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 20.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Drusy Quartz |
| Stone 1 Carat: | 4.90 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 13.00mm |
| Style: | Floral Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 4.90 ctw |
| Width: | 20.57 MM |























