🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
3.15 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond Wt: | 3.15 ctw |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 7.72 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 7.00 inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 3.15 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 63 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.40mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 63 |
| Total Stone Wt: | 3.15 ctw |
| Width: | 3.30 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






3.15 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
3.15 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond Wt: | 3.15 ctw |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 7.72 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 7.00 inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 3.15 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 63 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.40mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 63 |
| Total Stone Wt: | 3.15 ctw |
| Width: | 3.30 MM |
$306.25
Original: $875.00
-65%3.15 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Bracelet—
$875.00
$306.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond Wt: | 3.15 ctw |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 7.72 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 7.00 inches |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 3.15 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 63 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.40mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 63 |
| Total Stone Wt: | 3.15 ctw |
| Width: | 3.30 MM |























