š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
3.04 Carat Genuine White Moonstone and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.04 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.22 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 15.75 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | White Moonstone |
| Stone 1 Carat: | 3.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.04 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Halo Ring |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 3.04 ctw |
| Width: | 15.49 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






3.04 Carat Genuine White Moonstone and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
3.04 Carat Genuine White Moonstone and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.04 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.22 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 15.75 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | White Moonstone |
| Stone 1 Carat: | 3.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.04 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Halo Ring |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 3.04 ctw |
| Width: | 15.49 MM |
Select Size
From $44.80
Original: $128.00
-65%3.04 Carat Genuine White Moonstone and Black Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$128.00
$44.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.04 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.22 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 15.75 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | White Moonstone |
| Stone 1 Carat: | 3.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.04 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Halo Ring |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 3.04 ctw |
| Width: | 15.49 MM |























