š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
21.40 Carat Genuine Smoky Quartz .925 Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Lever Back |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 21.40 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.76 |
| Height: | 7.37 MM |
| Length: | 35.81 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Smoky Quartz |
| Stone 1 Carat: | 21.40 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 21.40 ctw |
| Width: | 18.03 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






21.40 Carat Genuine Smoky Quartz .925 Sterling Silver Earrings
21.40 Carat Genuine Smoky Quartz .925 Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Lever Back |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 21.40 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.76 |
| Height: | 7.37 MM |
| Length: | 35.81 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Smoky Quartz |
| Stone 1 Carat: | 21.40 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 21.40 ctw |
| Width: | 18.03 MM |
$35.70
Original: $102.00
-65%21.40 Carat Genuine Smoky Quartz .925 Sterling Silver Earringsā
$102.00
$35.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Back Finding: | Lever Back |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 21.40 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.76 |
| Height: | 7.37 MM |
| Length: | 35.81 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Smoky Quartz |
| Stone 1 Carat: | 21.40 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 21.40 ctw |
| Width: | 18.03 MM |























