š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
2.29 Carat Genuine Blue Sapphire and White Diamond 10K White Gold Pendant
Specifications:
| Birthstone Month: | September |
| Diamond 2 Clarity: | I1 |
| Diamond 2 Color: | H-I |
| Diamond Wt: | 0.19 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gemstone Wt: | 2.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.62 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 22.10 MM |
| Metal: | 10K White Gold |
| Metal Stamp: | 10K |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Sapphire |
| Stone 1 Carat: | 2.10 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | V Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Marquise |
| Stone 1 Size: | 12x6mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Stone 2: | White Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.19 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 24 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.20mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Halo Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 25 |
| Total Stone Wt: | 2.29 ctw |
| Width: | 9.91 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








2.29 Carat Genuine Blue Sapphire and White Diamond 10K White Gold Pendant
2.29 Carat Genuine Blue Sapphire and White Diamond 10K White Gold Pendant
Specifications:
| Birthstone Month: | September |
| Diamond 2 Clarity: | I1 |
| Diamond 2 Color: | H-I |
| Diamond Wt: | 0.19 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gemstone Wt: | 2.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.62 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 22.10 MM |
| Metal: | 10K White Gold |
| Metal Stamp: | 10K |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Sapphire |
| Stone 1 Carat: | 2.10 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | V Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Marquise |
| Stone 1 Size: | 12x6mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Stone 2: | White Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.19 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 24 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.20mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Halo Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 25 |
| Total Stone Wt: | 2.29 ctw |
| Width: | 9.91 MM |
$408.10
Original: $1,166.00
-65%2.29 Carat Genuine Blue Sapphire and White Diamond 10K White Gold Pendantā
$1,166.00
$408.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | September |
| Diamond 2 Clarity: | I1 |
| Diamond 2 Color: | H-I |
| Diamond Wt: | 0.19 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gemstone Wt: | 2.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 1.62 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 22.10 MM |
| Metal: | 10K White Gold |
| Metal Stamp: | 10K |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Sapphire |
| Stone 1 Carat: | 2.10 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | V Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Marquise |
| Stone 1 Size: | 12x6mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Stone 2: | White Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.19 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 24 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.20mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Halo Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 25 |
| Total Stone Wt: | 2.29 ctw |
| Width: | 9.91 MM |























