š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
2.16 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.16 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.78 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 9.65 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Square |
| Stone 1 Size: | 8.00mm |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.16 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.70mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 2.16 ctw |
| Width: | 13.97 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






2.16 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
2.16 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.16 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.78 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 9.65 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Square |
| Stone 1 Size: | 8.00mm |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.16 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.70mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 2.16 ctw |
| Width: | 13.97 MM |
Select Size
From $51.80
Original: $148.00
-65%2.16 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$148.00
$51.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.16 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.78 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 9.65 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Square |
| Stone 1 Size: | 8.00mm |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.16 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.70mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 2.16 ctw |
| Width: | 13.97 MM |























