š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
2.14 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.24 ctw |
| Finish: | 18K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 1.90 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.00 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 1.90 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Baguette |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.24 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 2.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 2.14 ctw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






2.14 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
2.14 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.24 ctw |
| Finish: | 18K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 1.90 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.00 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 1.90 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Baguette |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.24 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 2.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 2.14 ctw |
Select Size
From $61.60
Original: $176.00
-65%2.14 Carat Genuine Black Onyx and Black Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$176.00
$61.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Diamond Wt: | 0.24 ctw |
| Finish: | 18K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 1.90 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.00 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Onyx |
| Stone 1 Carat: | 1.90 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Baguette |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Stone 2: | Black Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.24 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 8 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 2.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 2.14 ctw |























