🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
2.10 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Pendant
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.12 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 35.05 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 2.10 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 42 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.90-2.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Heart Shape Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 42 |
| Total Stone Wt: | 2.10 ctw |
| Width: | 32.26 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


2.10 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Pendant
2.10 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Pendant
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.12 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 35.05 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 2.10 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 42 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.90-2.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Heart Shape Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 42 |
| Total Stone Wt: | 2.10 ctw |
| Width: | 32.26 MM |
$75.60
Original: $216.00
-65%2.10 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Pendant—
$216.00
$75.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.10 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.12 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 35.05 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 2.10 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 42 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.90-2.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Heart Shape Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 42 |
| Total Stone Wt: | 2.10 ctw |
| Width: | 32.26 MM |























