š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
2.04 Carat Genuine Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Earrings
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 2.04 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.52 |
| Height: | 2.54 MM |
| Length: | 19.81 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 2.04 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 30 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.50mm |
| Style: | Huggies Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 30 |
| Total Stone Wt: | 2.04 ctw |
| Width: | 2.54 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




2.04 Carat Genuine Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Earrings
2.04 Carat Genuine Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Earrings
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 2.04 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.52 |
| Height: | 2.54 MM |
| Length: | 19.81 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 2.04 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 30 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.50mm |
| Style: | Huggies Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 30 |
| Total Stone Wt: | 2.04 ctw |
| Width: | 2.54 MM |
$1,802.00
2.04 Carat Genuine Lab Grown Diamond 14K Yellow Gold Earringsā
$1,802.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 2.04 ctw |
| Finish: | Fine Finish |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.52 |
| Height: | 2.54 MM |
| Length: | 19.81 MM |
| Metal: | 14K Yellow Gold |
| Metal Stamp: | 14K |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | Lab Grown Diamond |
| Stone 1 Carat: | 2.04 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 30 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.50mm |
| Style: | Huggies Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 30 |
| Total Stone Wt: | 2.04 ctw |
| Width: | 2.54 MM |























