š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
2.00 Carat Genuine Blue Zircon .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 2.75 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 6.10 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Zircon |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Half Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 8x6mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 2.00 ctw |
| Width: | 9.14 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






2.00 Carat Genuine Blue Zircon .925 Sterling Silver Ring
2.00 Carat Genuine Blue Zircon .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 2.75 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 6.10 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Zircon |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Half Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 8x6mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 2.00 ctw |
| Width: | 9.14 MM |
Select Size
From $82.60
Original: $236.00
-65%2.00 Carat Genuine Blue Zircon .925 Sterling Silver Ringā
$236.00
$82.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 2.75 |
| Height: | 5.33 MM |
| Length: | 6.10 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Zircon |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Half Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 8x6mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 2.00 ctw |
| Width: | 9.14 MM |























