š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
18K Yellow Gold Plated 0.24 Carat Genuine Blue Sapphire .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | September |
| Clasp: | Lobster Claw Clasps |
| Finish: | 18K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 0.24 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.55 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 8.25 INCHES |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Sapphire |
| Stone 1 Carat: | 0.24 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Charm Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.24 ctw |
| Width: | 9.65 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




18K Yellow Gold Plated 0.24 Carat Genuine Blue Sapphire .925 Sterling Silver Bracelet
18K Yellow Gold Plated 0.24 Carat Genuine Blue Sapphire .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | September |
| Clasp: | Lobster Claw Clasps |
| Finish: | 18K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 0.24 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.55 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 8.25 INCHES |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Sapphire |
| Stone 1 Carat: | 0.24 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Charm Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.24 ctw |
| Width: | 9.65 MM |
$65.80
Original: $188.00
-65%18K Yellow Gold Plated 0.24 Carat Genuine Blue Sapphire .925 Sterling Silver Braceletā
$188.00
$65.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | September |
| Clasp: | Lobster Claw Clasps |
| Finish: | 18K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 0.24 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.55 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 8.25 INCHES |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Sapphire |
| Stone 1 Carat: | 0.24 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Charm Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 0.24 ctw |
| Width: | 9.65 MM |























