š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
16.79 Carat Genuine Grey Moonstone .925 Sterling Silver Pendant
Specifications:
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 16.79 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.54 |
| Height: | 14.00 MM |
| Length: | 14.00 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Grey |
| Stone 1: | Grey Moonstone |
| Stone 1 Carat: | 16.79 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Half Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Special Cut |
| Stone 1 Size: | 14.00mm |
| Style: | Slide Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 16.79 ctw |
| Width: | 15.00 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





16.79 Carat Genuine Grey Moonstone .925 Sterling Silver Pendant
16.79 Carat Genuine Grey Moonstone .925 Sterling Silver Pendant
Specifications:
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 16.79 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.54 |
| Height: | 14.00 MM |
| Length: | 14.00 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Grey |
| Stone 1: | Grey Moonstone |
| Stone 1 Carat: | 16.79 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Half Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Special Cut |
| Stone 1 Size: | 14.00mm |
| Style: | Slide Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 16.79 ctw |
| Width: | 15.00 MM |
$30.10
Original: $86.00
-65%16.79 Carat Genuine Grey Moonstone .925 Sterling Silver Pendantā
$86.00
$30.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Chain Type: | Cable Chain |
| Clasp: | Spring Ring Clasps |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 16.79 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.54 |
| Height: | 14.00 MM |
| Length: | 14.00 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Grey |
| Stone 1: | Grey Moonstone |
| Stone 1 Carat: | 16.79 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Setting: | Half Bezel Setting |
| Stone 1 Shape: | Special Cut |
| Stone 1 Size: | 14.00mm |
| Style: | Slide Pendant |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 16.79 ctw |
| Width: | 15.00 MM |























