š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
15.04 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 15.04 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 17.51 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 15.04 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 94 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Marquise |
| Stone 1 Size: | 5x2.50mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 94 |
| Total Stone Wt: | 15.04 ctw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







15.04 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Bracelet
15.04 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 15.04 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 17.51 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 15.04 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 94 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Marquise |
| Stone 1 Size: | 5x2.50mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 94 |
| Total Stone Wt: | 15.04 ctw |
$229.60
Original: $656.00
-65%15.04 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Braceletā
$656.00
$229.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Chain Type: | No Chain Type |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Finish: | 18K White Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 15.04 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 17.51 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 15.04 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 94 |
| Stone 1 Setting: | Prong Setting |
| Stone 1 Shape: | Marquise |
| Stone 1 Size: | 5x2.50mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Tennis Bracelet |
| Total Qty Of Stones: | 94 |
| Total Stone Wt: | 15.04 ctw |























