🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k Yellow Gold Polished Station Cross Anklet (1.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
A polished 14k yellow gold anklet featuring a small cross station, perfect for adding elegance to any outfit. Measuring 10 inches and secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 1.00 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




14k Yellow Gold Polished Station Cross Anklet (1.00 mm)
14k Yellow Gold Polished Station Cross Anklet (1.00 mm)
This item will be shipped on next business day!
A polished 14k yellow gold anklet featuring a small cross station, perfect for adding elegance to any outfit. Measuring 10 inches and secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 1.00 mm |
$949.00
14k Yellow Gold Polished Station Cross Anklet (1.00 mm)—
$949.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
A polished 14k yellow gold anklet featuring a small cross station, perfect for adding elegance to any outfit. Measuring 10 inches and secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 1.00 mm |























