š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k Yellow Gold Polished Moon Earrings with Diamonds
This item will be shipped on next business day!
Like the moon in a clear night sky, these bright 14k yellow gold moon earrings shine with the twinkle of lovely diamonds. Post earrings are held in place by pushback clasps. Total weight of diamonds is .01ct.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.01 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 2 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Fancy |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



14k Yellow Gold Polished Moon Earrings with Diamonds
14k Yellow Gold Polished Moon Earrings with Diamonds
This item will be shipped on next business day!
Like the moon in a clear night sky, these bright 14k yellow gold moon earrings shine with the twinkle of lovely diamonds. Post earrings are held in place by pushback clasps. Total weight of diamonds is .01ct.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.01 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 2 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Fancy |
$227.85
Original: $651.00
-65%14k Yellow Gold Polished Moon Earrings with Diamondsā
$651.00
$227.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
Like the moon in a clear night sky, these bright 14k yellow gold moon earrings shine with the twinkle of lovely diamonds. Post earrings are held in place by pushback clasps. Total weight of diamonds is .01ct.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Average Color: | J (Diamond) |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.01 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 2 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Fancy |























