š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 9.30 Carat Genuine Ruby .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | July |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 9.30 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.6 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Glass Filled Ruby |
| Stone 1 Carat: | 9.30 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 30 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 5x3mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Cluster Ring |
| Total Qty Of Stones: | 30 |
| Total Stone Wt: | 9.30 ctw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




14K Yellow Gold Plated 9.30 Carat Genuine Ruby .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 9.30 Carat Genuine Ruby .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | July |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 9.30 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.6 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Glass Filled Ruby |
| Stone 1 Carat: | 9.30 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 30 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 5x3mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Cluster Ring |
| Total Qty Of Stones: | 30 |
| Total Stone Wt: | 9.30 ctw |
Select Size
From $253.00
14K Yellow Gold Plated 9.30 Carat Genuine Ruby .925 Sterling Silver Ringā
$253.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | July |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 9.30 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.6 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Glass Filled Ruby |
| Stone 1 Carat: | 9.30 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 30 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 5x3mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Cluster Ring |
| Total Qty Of Stones: | 30 |
| Total Stone Wt: | 9.30 ctw |























