š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 6.59 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 6.59 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.48 |
| Height: | 7.62 MM |
| Length: | 20.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 5.15 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 11.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | Blue Topaz |
| Stone 2 Carat: | 1.44 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 12 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 3.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Cocktail Ring |
| Total Qty Of Stones: | 13 |
| Total Stone Wt: | 6.59 ctw |
| Width: | 21.59 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 6.59 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 6.59 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 6.59 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.48 |
| Height: | 7.62 MM |
| Length: | 20.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 5.15 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 11.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | Blue Topaz |
| Stone 2 Carat: | 1.44 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 12 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 3.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Cocktail Ring |
| Total Qty Of Stones: | 13 |
| Total Stone Wt: | 6.59 ctw |
| Width: | 21.59 MM |
Select Size
From $44.80
Original: $128.00
-65%14K Yellow Gold Plated 6.59 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ringā
$128.00
$44.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 6.59 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.48 |
| Height: | 7.62 MM |
| Length: | 20.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 5.15 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 11.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | Blue Topaz |
| Stone 2 Carat: | 1.44 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 12 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 3.00mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Cocktail Ring |
| Total Qty Of Stones: | 13 |
| Total Stone Wt: | 6.59 ctw |
| Width: | 21.59 MM |























