š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 4.50 Carat Genuine Drusy Quartz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.50 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.13 |
| Height: | 5.84 MM |
| Length: | 13.97 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Drusy Quartz |
| Stone 1 Carat: | 4.50 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Style: | Cocktail Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 4.50 ctw |
| Width: | 10.16 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








14K Yellow Gold Plated 4.50 Carat Genuine Drusy Quartz .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 4.50 Carat Genuine Drusy Quartz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.50 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.13 |
| Height: | 5.84 MM |
| Length: | 13.97 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Drusy Quartz |
| Stone 1 Carat: | 4.50 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Style: | Cocktail Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 4.50 ctw |
| Width: | 10.16 MM |
Select Size
From $124.00
14K Yellow Gold Plated 4.50 Carat Genuine Drusy Quartz .925 Sterling Silver Ringā
$124.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.50 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.13 |
| Height: | 5.84 MM |
| Length: | 13.97 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Drusy Quartz |
| Stone 1 Carat: | 4.50 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Style: | Cocktail Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 4.50 ctw |
| Width: | 10.16 MM |























