š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 4.28 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.28 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.2 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 14.99 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | Blue Topaz |
| Stone 2 Carat: | 2.28 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 12 |
| Stone 2 Shape: | Oval |
| Stone 2 Size: | 4x3mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Floral Ring |
| Total Qty Of Stones: | 13 |
| Total Stone Wt: | 4.28 ctw |
| Width: | 18.29 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



14K Yellow Gold Plated 4.28 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 4.28 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.28 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.2 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 14.99 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | Blue Topaz |
| Stone 2 Carat: | 2.28 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 12 |
| Stone 2 Shape: | Oval |
| Stone 2 Size: | 4x3mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Floral Ring |
| Total Qty Of Stones: | 13 |
| Total Stone Wt: | 4.28 ctw |
| Width: | 18.29 MM |
Select Size
From $35.70
Original: $102.00
-65%14K Yellow Gold Plated 4.28 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Ringā
$102.00
$35.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 4.28 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 6.2 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 14.99 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 2.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | Blue Topaz |
| Stone 2 Carat: | 2.28 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 12 |
| Stone 2 Shape: | Oval |
| Stone 2 Size: | 4x3mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Floral Ring |
| Total Qty Of Stones: | 13 |
| Total Stone Wt: | 4.28 ctw |
| Width: | 18.29 MM |























