š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 3.25 Carat Genuine Swiss Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.25 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.07 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 15.75 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Swiss Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 3.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 3.25 ctw |
| Width: | 18.80 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 3.25 Carat Genuine Swiss Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 3.25 Carat Genuine Swiss Blue Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.25 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.07 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 15.75 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Swiss Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 3.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 3.25 ctw |
| Width: | 18.80 MM |
Select Size
From $98.00
14K Yellow Gold Plated 3.25 Carat Genuine Swiss Blue Topaz .925 Sterling Silver Ringā
$98.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 3.25 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.07 |
| Height: | 6.86 MM |
| Length: | 15.75 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Swiss Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 3.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 10x8mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 3.25 ctw |
| Width: | 18.80 MM |























