š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 29.00 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Ear Wire |
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 29.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.15 |
| Height: | 8.38 MM |
| Length: | 37.08 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 29.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 16.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 29.00 ctw |
| Width: | 19.30 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 29.00 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Earrings
14K Yellow Gold Plated 29.00 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Ear Wire |
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 29.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.15 |
| Height: | 8.38 MM |
| Length: | 37.08 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 29.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 16.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 29.00 ctw |
| Width: | 19.30 MM |
$282.00
14K Yellow Gold Plated 29.00 Carat Genuine Blue Topaz .925 Sterling Silver Earringsā
$282.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Back Finding: | Ear Wire |
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 29.00 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 9.15 |
| Height: | 8.38 MM |
| Length: | 37.08 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 29.00 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 16.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 29.00 ctw |
| Width: | 19.30 MM |























