🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 23.86 Carat Genuine Crystal Quartz Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Lever Back |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 21.70 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.4 |
| Height: | 7.50 MM |
| Length: | 15.00 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Near Colorless |
| Stone 1: | Crystal Quartz |
| Stone 1 Carat: | 21.70 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 21.70 ctw |
| Width: | 15.00 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




14K Yellow Gold Plated 23.86 Carat Genuine Crystal Quartz Sterling Silver Earrings
14K Yellow Gold Plated 23.86 Carat Genuine Crystal Quartz Sterling Silver Earrings
Specifications:
| Back Finding: | Lever Back |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 21.70 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.4 |
| Height: | 7.50 MM |
| Length: | 15.00 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Near Colorless |
| Stone 1: | Crystal Quartz |
| Stone 1 Carat: | 21.70 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 21.70 ctw |
| Width: | 15.00 MM |
$37.80
Original: $108.00
-65%14K Yellow Gold Plated 23.86 Carat Genuine Crystal Quartz Sterling Silver Earrings—
$108.00
$37.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Back Finding: | Lever Back |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 21.70 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.4 |
| Height: | 7.50 MM |
| Length: | 15.00 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Near Colorless |
| Stone 1: | Crystal Quartz |
| Stone 1 Carat: | 21.70 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 2 |
| Stone 1 Shape: | Cushion |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Style: | Dangle Earrings |
| Total Qty Of Stones: | 2 |
| Total Stone Wt: | 21.70 ctw |
| Width: | 15.00 MM |























