š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 2.40 Carat Genuine Kunzite .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.40 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.45 |
| Height: | 4.57 MM |
| Length: | 8.89 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Kunzite |
| Stone 1 Carat: | 2.40 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 2.40 ctw |
| Width: | 10.16 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








14K Yellow Gold Plated 2.40 Carat Genuine Kunzite .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 2.40 Carat Genuine Kunzite .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.40 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.45 |
| Height: | 4.57 MM |
| Length: | 8.89 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Kunzite |
| Stone 1 Carat: | 2.40 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 2.40 ctw |
| Width: | 10.16 MM |
Select Size
From $238.00
Original: $680.00
-65%14K Yellow Gold Plated 2.40 Carat Genuine Kunzite .925 Sterling Silver Ringā
$680.00
$238.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 2.40 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 4.45 |
| Height: | 4.57 MM |
| Length: | 8.89 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Pink |
| Stone 1: | Kunzite |
| Stone 1 Carat: | 2.40 ctw |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Oval |
| Stone 1 Size: | 9x7mm |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 2.40 ctw |
| Width: | 10.16 MM |























