š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 12.98 Carat Genuine Blue Topaz and White Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 12.98 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.32 |
| Height: | 10.66 MM |
| Length: | 15.25 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 12.95 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | White Topaz |
| Stone 2 Carat: | 0.03 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 6 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 0.90mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 7 |
| Total Stone Wt: | 12.98 ctw |
| Width: | 15.38 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








14K Yellow Gold Plated 12.98 Carat Genuine Blue Topaz and White Topaz .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 12.98 Carat Genuine Blue Topaz and White Topaz .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 12.98 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.32 |
| Height: | 10.66 MM |
| Length: | 15.25 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 12.95 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | White Topaz |
| Stone 2 Carat: | 0.03 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 6 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 0.90mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 7 |
| Total Stone Wt: | 12.98 ctw |
| Width: | 15.38 MM |
Select Size
From $53.20
Original: $152.00
-65%14K Yellow Gold Plated 12.98 Carat Genuine Blue Topaz and White Topaz .925 Sterling Silver Ringā
$152.00
$53.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | December |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gemstone Wt: | 12.98 ctw |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 8.32 |
| Height: | 10.66 MM |
| Length: | 15.25 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Topaz |
| Stone 1 Carat: | 12.95 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 15.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Stone 2: | White Topaz |
| Stone 2 Carat: | 0.03 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 6 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 0.90mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Heat Treated |
| Style: | Bold Ring |
| Total Qty Of Stones: | 7 |
| Total Stone Wt: | 12.98 ctw |
| Width: | 15.38 MM |























