🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 1.19 Carat Genuine Champagne Diamond and Yellow Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2-I3 |
| Diamond 1 Color: | Champagne |
| Diamond Wt: | 1.19 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 7.1 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 13.21 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Champagne Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.63 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 79 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Stone 2: | Yellow Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.56 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 70 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.20mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Cluster Ring |
| Total Qty Of Stones: | 149 |
| Total Stone Wt: | 1.19 ctw |
| Width: | 24.38 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








14K Yellow Gold Plated 1.19 Carat Genuine Champagne Diamond and Yellow Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 1.19 Carat Genuine Champagne Diamond and Yellow Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2-I3 |
| Diamond 1 Color: | Champagne |
| Diamond Wt: | 1.19 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 7.1 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 13.21 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Champagne Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.63 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 79 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Stone 2: | Yellow Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.56 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 70 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.20mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Cluster Ring |
| Total Qty Of Stones: | 149 |
| Total Stone Wt: | 1.19 ctw |
| Width: | 24.38 MM |
Select Size
From $167.30
Original: $478.00
-65%14K Yellow Gold Plated 1.19 Carat Genuine Champagne Diamond and Yellow Diamond .925 Sterling Silver Ring—
$478.00
$167.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2-I3 |
| Diamond 1 Color: | Champagne |
| Diamond Wt: | 1.19 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 7.1 |
| Height: | 6.35 MM |
| Length: | 13.21 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Brown |
| Stone 1: | Champagne Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.63 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 79 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Stone 2: | Yellow Diamond |
| Stone 2 Carat: | 0.56 ctw |
| Stone 2 Creation Method: | Natural |
| Stone 2 Quantity: | 70 |
| Stone 2 Shape: | Round |
| Stone 2 Size: | 1.20mm |
| Stone 2 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Cluster Ring |
| Total Qty Of Stones: | 149 |
| Total Stone Wt: | 1.19 ctw |
| Width: | 24.38 MM |























