š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.80 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.80 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.25 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 4.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.80 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 5 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.60mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | 5 Stone Ring |
| Total Qty Of Stones: | 5 |
| Total Stone Wt: | 0.80 ctw |
| Width: | 17.78 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 0.80 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 0.80 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.80 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.25 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 4.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.80 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 5 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.60mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | 5 Stone Ring |
| Total Qty Of Stones: | 5 |
| Total Stone Wt: | 0.80 ctw |
| Width: | 17.78 MM |
Select Size
From $169.05
Original: $483.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.80 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$483.00
$169.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.80 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.25 |
| Height: | 3.56 MM |
| Length: | 4.57 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.80 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 5 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.60mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | 5 Stone Ring |
| Total Qty Of Stones: | 5 |
| Total Stone Wt: | 0.80 ctw |
| Width: | 17.78 MM |























