š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.67 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond 1 Clarity: | I1-I2 |
| Diamond 1 Color: | I |
| Diamond Wt: | 0.64 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 38.10 |
| Height: | 3.81 MM |
| Length: | 8.50 INCHES |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Product Shape: | 1 |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.64 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 117 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Total Qty Of Stones: | 117 |
| Total Stone Wt: | 0.64 ctw |
| Width: | 16.76 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




14K Yellow Gold Plated 0.67 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
14K Yellow Gold Plated 0.67 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Bracelet
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond 1 Clarity: | I1-I2 |
| Diamond 1 Color: | I |
| Diamond Wt: | 0.64 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 38.10 |
| Height: | 3.81 MM |
| Length: | 8.50 INCHES |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Product Shape: | 1 |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.64 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 117 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Total Qty Of Stones: | 117 |
| Total Stone Wt: | 0.64 ctw |
| Width: | 16.76 MM |
$226.80
Original: $648.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.67 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Braceletā
$648.00
$226.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Clasp: | Box With Tongue And Safety Clasps |
| Diamond 1 Clarity: | I1-I2 |
| Diamond 1 Color: | I |
| Diamond Wt: | 0.64 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 38.10 |
| Height: | 3.81 MM |
| Length: | 8.50 INCHES |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Product Shape: | 1 |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.64 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 117 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 1.00mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Total Qty Of Stones: | 117 |
| Total Stone Wt: | 0.64 ctw |
| Width: | 16.76 MM |























