š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.63 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.63 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 6.87 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 10.67 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.63 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 9 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.70mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 0.63 ctw |
| Width: | 23.62 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 0.63 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 0.63 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.63 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 6.87 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 10.67 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.63 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 9 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.70mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 0.63 ctw |
| Width: | 23.62 MM |
Select Size
From $165.20
Original: $472.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.63 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$472.00
$165.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.63 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 6.87 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 10.67 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.63 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 9 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.70mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 9 |
| Total Stone Wt: | 0.63 ctw |
| Width: | 23.62 MM |























