š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.48 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.48 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.35 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 6.10 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.48 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 4 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Band Ring |
| Total Qty Of Stones: | 4 |
| Total Stone Wt: | 0.48 ctw |
| Width: | 17.02 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 0.48 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 0.48 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.48 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.35 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 6.10 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.48 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 4 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Band Ring |
| Total Qty Of Stones: | 4 |
| Total Stone Wt: | 0.48 ctw |
| Width: | 17.02 MM |
Select Size
From $111.30
Original: $318.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.48 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$318.00
$111.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.48 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.35 |
| Height: | 3.30 MM |
| Length: | 6.10 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.48 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 4 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Band Ring |
| Total Qty Of Stones: | 4 |
| Total Stone Wt: | 0.48 ctw |
| Width: | 17.02 MM |























