š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.35 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.35 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.4 |
| Height: | 3.05 MM |
| Length: | 5.84 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.35 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 5 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.70mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | 5 Stone Ring |
| Total Qty Of Stones: | 5 |
| Total Stone Wt: | 0.35 ctw |
| Width: | 16.76 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 0.35 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 0.35 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.35 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.4 |
| Height: | 3.05 MM |
| Length: | 5.84 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.35 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 5 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.70mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | 5 Stone Ring |
| Total Qty Of Stones: | 5 |
| Total Stone Wt: | 0.35 ctw |
| Width: | 16.76 MM |
Select Size
From $88.55
Original: $253.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.35 Carat Genuine Blue Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$253.00
$88.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.35 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.4 |
| Height: | 3.05 MM |
| Length: | 5.84 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Blue |
| Stone 1: | Blue Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.35 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 5 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 2.70mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | 5 Stone Ring |
| Total Qty Of Stones: | 5 |
| Total Stone Wt: | 0.35 ctw |
| Width: | 16.76 MM |























