š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.25 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.25 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.17 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 7.37 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 5.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.25 ctw |
| Width: | 14.73 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 0.25 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 0.25 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.25 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.17 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 7.37 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 5.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.25 ctw |
| Width: | 14.73 MM |
Select Size
From $87.50
Original: $250.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.25 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$250.00
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.25 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 5.17 |
| Height: | 5.08 MM |
| Length: | 7.37 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.25 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 5.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Solitaire Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.25 ctw |
| Width: | 14.73 MM |























