š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.21 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2-I3 |
| Diamond 1 Color: | I-J |
| Diamond Wt: | 0.21 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.50 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.21 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 50 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 0.90mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Crossover Ring |
| Total Qty Of Stones: | 50 |
| Total Stone Wt: | 0.21 ctw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns






14K Yellow Gold Plated 0.21 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 0.21 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2-I3 |
| Diamond 1 Color: | I-J |
| Diamond Wt: | 0.21 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.50 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.21 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 50 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 0.90mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Crossover Ring |
| Total Qty Of Stones: | 50 |
| Total Stone Wt: | 0.21 ctw |
Select Size
From $67.90
Original: $194.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.21 Carat Genuine White Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$194.00
$67.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond 1 Clarity: | I2-I3 |
| Diamond 1 Color: | I-J |
| Diamond Wt: | 0.21 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gender: | Women |
| Gross Wt: | 3.50 |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | White |
| Stone 1: | White Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.21 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 50 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 0.90mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Not Treated |
| Style: | Crossover Ring |
| Total Qty Of Stones: | 50 |
| Total Stone Wt: | 0.21 ctw |























