š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14K Yellow Gold Plated 0.12 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.12 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 5.90 |
| Height: | 3.81 MM |
| Length: | 8.13 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.12 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.12 ctw |
| Width: | 21.34 MM |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns








14K Yellow Gold Plated 0.12 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
14K Yellow Gold Plated 0.12 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ring
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.12 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 5.90 |
| Height: | 3.81 MM |
| Length: | 8.13 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.12 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.12 ctw |
| Width: | 21.34 MM |
Select Size
From $44.80
Original: $128.00
-65%14K Yellow Gold Plated 0.12 Carat Genuine Black Diamond .925 Sterling Silver Ringā
$128.00
$44.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Specifications:
| Birthstone Month: | April |
| Diamond Wt: | 0.12 ctw |
| Finish: | 14K Yellow Gold Plated |
| Gross Wt: | 5.90 |
| Height: | 3.81 MM |
| Length: | 8.13 MM |
| Metal: | .925 Sterling Silver |
| Metal Stamp: | 925 |
| Primary Stone Color: | Black |
| Stone 1: | Black Diamond |
| Stone 1 Carat: | 0.12 ctw |
| Stone 1 Creation Method: | Natural |
| Stone 1 Quantity: | 1 |
| Stone 1 Shape: | Round |
| Stone 1 Size: | 3.20mm |
| Stone 1 Treatment Method: | Irradiated |
| Style: | Mens Ring |
| Total Qty Of Stones: | 1 |
| Total Stone Wt: | 0.12 ctw |
| Width: | 21.34 MM |























