š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k Yellow Gold 7 1/2 inch Rolo Link Bracelet (11.40 mm)
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet with rolo links, adorned with a charming heart tag, perfect for adding elegance to any outfit. Bracelet is 7 1/2 inches long and closes with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| Heart Width: | 19.10 mm |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Rolo |
| Width: | 19.10 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




14k Yellow Gold 7 1/2 inch Rolo Link Bracelet (11.40 mm)
14k Yellow Gold 7 1/2 inch Rolo Link Bracelet (11.40 mm)
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet with rolo links, adorned with a charming heart tag, perfect for adding elegance to any outfit. Bracelet is 7 1/2 inches long and closes with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| Heart Width: | 19.10 mm |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Rolo |
| Width: | 19.10 mm |
$1,370.60
Original: $3,916.00
-65%14k Yellow Gold 7 1/2 inch Rolo Link Bracelet (11.40 mm)ā
$3,916.00
$1,370.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
A 14k yellow gold bracelet with rolo links, adorned with a charming heart tag, perfect for adding elegance to any outfit. Bracelet is 7 1/2 inches long and closes with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Link |
| Chain Type: | Link |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| Heart Width: | 19.10 mm |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Rolo |
| Width: | 19.10 mm |























