š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k White Gold Two Sided Prong Set Diamond Hoop Earrings (3 1/2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
These enchanting hoop style earrings feature a double-sided design and prong set diamonds. Positively beautiful in 14k white gold, these come with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 3.45 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 24 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns









14k White Gold Two Sided Prong Set Diamond Hoop Earrings (3 1/2 cttw)
14k White Gold Two Sided Prong Set Diamond Hoop Earrings (3 1/2 cttw)
This item will be shipped on next business day!
These enchanting hoop style earrings feature a double-sided design and prong set diamonds. Positively beautiful in 14k white gold, these come with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 3.45 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 24 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |
$4,303.25
Original: $12,295.00
-65%14k White Gold Two Sided Prong Set Diamond Hoop Earrings (3 1/2 cttw)ā
$12,295.00
$4,303.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
These enchanting hoop style earrings feature a double-sided design and prong set diamonds. Positively beautiful in 14k white gold, these come with hinge locks.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 3.45 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 24 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round (Diamond) |
| StyleName: | Hoops |























