š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k White Gold Horseshoe Design Diamond Pendant
This item will be shipped on next business day!
This classic diamond horseshoe design pendant features a 16 inches cable chain. Made of 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.40 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.15 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 16 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.35 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







14k White Gold Horseshoe Design Diamond Pendant
14k White Gold Horseshoe Design Diamond Pendant
This item will be shipped on next business day!
This classic diamond horseshoe design pendant features a 16 inches cable chain. Made of 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.40 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.15 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 16 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.35 in |
$880.00
14k White Gold Horseshoe Design Diamond Pendantā
$880.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
This classic diamond horseshoe design pendant features a 16 inches cable chain. Made of 14k white gold, this comes with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.40 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.15 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 16 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.35 in |























