š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
14k White Gold Diamond Studded Circle Pendant with Cut-out (1/3 cttw)
This item will be shipped on next business day!
A beautiful diamond embellished circular pendant with a diamond-like cut-out detailing. Made of 14k white gold, this hangs from a 16 inches cable chain and secured with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.60 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.30 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 32 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.60 in |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







14k White Gold Diamond Studded Circle Pendant with Cut-out (1/3 cttw)
14k White Gold Diamond Studded Circle Pendant with Cut-out (1/3 cttw)
This item will be shipped on next business day!
A beautiful diamond embellished circular pendant with a diamond-like cut-out detailing. Made of 14k white gold, this hangs from a 16 inches cable chain and secured with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.60 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.30 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 32 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.60 in |
$1,621.00
14k White Gold Diamond Studded Circle Pendant with Cut-out (1/3 cttw)ā
$1,621.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This item will be shipped on next business day!
A beautiful diamond embellished circular pendant with a diamond-like cut-out detailing. Made of 14k white gold, this hangs from a 16 inches cable chain and secured with a lobster lock.Specifications:
| Average Clarity: | I1 (Diamond) |
| Average Color: | I (Diamond) |
| Length: | 0.60 in |
| LineItemType: | Diamond |
| MetalContent: | 14K |
| Min ct. tw.: | 0.30 (Diamond) |
| Number Of Diamonds: | 32 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.60 in |























